Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. Taką filozofią kierowali się uczniowie klasy maturalnej Bednarskiej Szkoły Realnej pod przewodnictwem jednego z Brainerów - Macieja Remiszewskiego, realizując w ubiegłym roku nowatorskie projekty w inspirujących wnętrzach Brain Embassy. Uczniowie podzieleni na 5 grup w ramach tygodniowego programu, podjęli się wyzwania polegającego na znalezieniu nowych sposobów rozwiązywania starych problemów, zarówno lokalnych, jak i globalnych za pomocą metody Design Thinking. Mentorką jednej z grup została Katarzyna Wojnar, Concept Designer Brain Embassy.
,,Odkrywanie nowych sposobów działania jest na stałe wpisane w charakter Brain Embassy i jesteśmy dumni, że możemy przekazywać naszą filozofię do środowisk szkolnych. Cieszymy się, że przyciągamy Brainerów, którzy myślą podobnie. Maciej Remiszewski jest nauczycielem w Bednarskiej Szkole Realnej i zaproponował, aby tygodniowy „design sprint” zrealizować w Brainie. To dla było dla nas wyjątkowe doświadczenie, bo właśnie dla takich co-creatingowych projektów stworzone zostało Brain Embassy. Te warsztaty pokazały biznesowi, że nie tylko prestiżowe firmy consultingowe wychodzą z najlepszymi rozwiązaniami, ale i uczniowie mogą takie rozwiązania wypracować. Bo przecież dzisiejsza młodzież może najlepiej zaprojektować swoją przyszłość. Aktualnie intensywnie analizujemy jak obecność licealistów w Brain Embassy może przyczynić się do współtworzenia naszej oferty. Chcielibyśmy, aby uczniowie i studenci wpisali się na stałe w naszą społeczność’’
– mówi Katarzyna Wojnar, Concept Designer, Brain Embassy.
“Jestem bardzo wdzięczny za gościnność Brain Embassy i przygarnięcie nas na tydzień do tych kolorowych wnętrz. Jeżeli misją tego miejsca jest odkrywanie nowych sposobów na kreatywną pracę, to mam szczere wrażenie, że nasz zajęcia świetnie się w nią wpisują. Mam przyjemność realizować swoje życiowe marzenie ucząc “myślenia” jako dziedziny samej w sobie, poprzez przyglądanie się wspólnie z uczniami sposobom podejmowania decyzji, poszukiwania rozwiązań czy zbierania informacji z wielu źródeł i wyciągania z nich wniosków. Nauczanie dla grupy wiekowej 15-20 jest dla mnie szalenie wdzięcznym zajęciem, gdyż mam wrażenie, że to właśnie wtedy pracujemy już w pełni “dorosły” sposób nad pełnym spektrum tematów i zagadnień, a jednocześnie uczennice i uczniowie nie mają jeszcze “kolein” czy utartych schematów, które ograniczają ich kreatywność. Staram się właśnie utrzymać w nich tę nieograniczoną, “nie-dorosłą” kreatywność. Brain Embassy jest dla mnie właśnie wspaniałym “placem zabaw.”
- mówi Maciej Remiszewski, nauczyciel i freelance consultant oraz członek społeczności Brain Embassy.