Tajemnicą dobrze zaaranżowanej przestrzeni jest... komfort jej użytkowników. W czerwcu w Brain Embassy (BE) odbyła się wyjątkowo twórcza sesja Desigh Thinking z udziałem członków społeczności, którzy na co dzień korzystają z wnętrz BE. Efektem warsztatu jest m.in. moodboard, który wraz z wytycznymi zostanie przekazany architektom projektującym przestrzeń najnowszej lokalizacji Brain Embassy - przy ul. Czackiego w Warszawie.
Uczestnicy sesji zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem każdej z nich było wskazanie dwóch najbardziej poruszających kwestii związanych z funkcjonowaniem Brain Embassy. Według pierwszej grupy największym wyzwaniem było znalezienie sposobu na ograniczenie hałasu wynikającego z codzienności memberów. Natomiast druga grupa podjęła się zaprojektowania przytulnej i funkcjonalnej sali marzeń.
Niezwykle kreatywny proces twórczy zweryfikował pomysły uczestników sesji. Okazało się, że niektóre zaproponowane przez nich rozwiązania nie są możliwe do zrealizowania, natomiast inne są strzałem w dziesiątkę. Tak było w pierwszym przypadku, kiedy to zasugerowano obecność ,,Strażnika Ciszy’’ i dyscyplinowanie przez niego hałaśliwych memberów. Grupa uznała zgodnie, że uciszanie nie tylko nie jest komfortową sytuacją, ale i kłóci się z charakterem Brain Embassy. W miejsce tego rozwiązania zaproponowali bambusowe (a więc ekologiczne) tabliczki z zabawnymi napisami, informującymi o tym, że w tym miejscu np. nie rozmawia się przez telefon. W taki sposób będzie można zakomunikować hałaśliwemu memberowi potrzebę ciszy w przeznaczonym do tego miejscu.
Efektem pracy drugiej grupy był moodboard, który po warsztatach trafił w ręce architektów pracujących nad koncepcją najnowszej lokalizacji BE. Tabliczka prezentuje najważniejsze, według memberów, cechy sali spotkań. Według Katarzyny Wojnar, Concept Designer w Brain Embassy, biuro to nie tylko miejsce do pracy, ale część życia i należy wypracować takie rozwiązania, aby miejsce to było wygodne, kreatywne i nowoczesne. Uczestnicy sesji zadecydowali, że przestrzeń powinna być zielona, użyteczna, ze stołem po którym można pisać oraz z dobrym oświetleniem, którym można sterować.
Design Thinking wykorzystywane jest w Brain Embassy od samego początku. Metoda ta, była stosowana przy rozbudowie BE Al. Jerozolimskie, projektowaniu BE na Postępu i ul. Konstruktorskiej. Naturalnym więc był pomysł zorganizowania warsztatów w związku z otwarciem nowej lokalizacji przy ul. Czackiego. Informacja zwrotna od użytkowników pozwala na ciągłe doskonalenie wnętrza, co sprawia, że biuro jest świetnie dostosowane do ich potrzeb.