Komfort, zdrowie i poczucie szczęścia – te wszystkie elementy można znaleźć w Brain Embassy. Niezmiennie, od początku istnienia tego nieszablonowego co-creatingu, jego użytkownicy doceniają różnorodne projekty, wpływające pozytywnie na ich codzienne samopoczucie. Docenił to również rynek wellbeingowy, wręczając przedstawicielom Brain Embassy statuetkę Wellpower 2019.
Konkurs Wellpower organizowany jest corocznie przez portal infor.pl i jest to pierwszy ogólnopolski konkurs dla firm, które realizują projekty w zakresie szeroko pojmowanego wellbeingu. Głównym celem konkursu jest szukanie i wspieranie rozwiązań służących podnoszeniu poziomu dobrostanu pracowników w różnej wielkości firmach. Spośród wielu tegorocznych laureatów, zaszczytne, pierwsze miejsce przypadło Brain Embassy. Dlaczego?
Projekty wellbeingowe to dla Brain Embassy codzienność, która wpisała się w charakter tego co-cratingu. Adgar Poland, pomysłodawca konceptu, rozumie potrzeby pracowników i zdaje sobie sprawę, że chwilowe oderwanie się od obowiązków, dodaje energii i zwiększa efektywność pracownika.
Na szczególną uwagę zasługuje zachęcanie użytkowników powierzchni co-creatingowej do ruchu poprzez specjalne, sportowe strefy, jak również umożliwianie im codziennego wypoczynku, tak przecież ważnego dla każdego pracownika. Wyrazem tych aktywności są sesje jogi, zajęcia mindfulness czy specjalne przygotowane pomieszczenia przystosowane do krótkich drzemek czy medytacji. Jako ,,wspomagacz’’ rozwoju duchowego wprowadzono również zajęcia ,,Happiness at work’’.
Nic tak nie podnosi poziomu samopoczucia jak wspólne spędzanie czasu. Właśnie dlatego w Brain Embassy regularnie organizowane są spotkania przy planszówkach, jak również tematyczne imprezy, podczas których użytkownicy przestrzeni mają niesamowitą okazję do połączenia życia rodzinnego z zawodowym. Wspólne rozmowy przy kawie czy herbacie są źródłem wielu udanych interesów czy przyjaźni. Ale nie można zapominać o wspaniałej możliwości spędzania czasu ze zwierzętami. W Brain Embassy futrzaści przyjaciele są bardzo mile widziani i jest to rozwiązanie, które nie tylko zdejmuje stres z właściciela i zwierzaka, ale również buduje wyjątkową atmosferę w społeczności co-creatingowej.
Brain Embassy to nie tylko piękne, kreatywne wnętrza zrzeszające ludzi o różnych osobowościach, ale miejsce, które umożliwia szeroko pojęty rozwój. BE wspiera w budowaniu relacji zarówno osobistych jak i biznesowych, poprzez organizowanie sesji networkingowych, brainstormingiów oraz innych inicjatyw kreatywnych, w ramach programu Be Smarter Together, który m.in. dzięki innowacyjnym narzędziom: Points of You i Design Thinking, rozwija pracownicze kompetencje przyszłości oraz przyczynia się do tworzenia zdrowszego i bardziej ludzkiego miejsca do efektywnej i rozwijającej pracy.
Użytkownicy przestrzeni co-creatingowej cenią sobie również wnętrza dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz ergonomiczne meble dbające o zdrowie. Healing furniture, bo tak nazywane są meble w Brain Embassy, pomagają dbać o zdrowy kręgosłup i lepsze samopoczucie. Co więcej, raz na kwartał prowadzone są warsztaty Body Talks, które odbywają się pod okiem wykwalifikowanych trenerów biznesowych, fizjoterapeutów oraz trenerów fitness.
Obszar tworzenia optymalnych warunków pracy wciąż zdaje się znajdować w początkowej fazie rozwoju. Brain Embassy codziennie podejmuje się szerzenia wiedzy i świadomości na temat tego, jak bardzo warunki pracy mogą wpływać na człowieka, jego samopoczucie oraz funkcjonowanie, również poza miejscem pracy. Przekonanie, że efektywny i kreatywny pracownik to szczęśliwy człowiek zajmuje w Brain Embassy nadrzędną rolę. Nagroda odebrana za najlepszy projekt wellbeingowy pokazuje, że rynek niewątpliwie potrzebuje takich jakości i zdecydowanie warto poświęcić im uwagę.